NANOSİS Platformu 3. Çalıştayı

1’i Danışman/Hizmet Tedarikçisi olmak üzere 8 Üniversite, 7’si Danışman/Hizmet Tedarikçisi olmak üzere 12 Özel Sektör Kuruluşu, 2’si Kamu Araştırma Merkezi olmak üzere 22 kurum/kuruluş ile 150 kadar araştırmacının bir araya geldiği NANOSİS Platformu, 7 Mayıs 2024’te üçüncü kez düzenlenecek çalıştayda buluşacak.

TÜBİTAK 1004 tarafından desteklenen NANOSİS Platformu, sağlık için takip ve tanıya yönelik hızlı, ekonomik ve özgün nanoteknolojik bileşen, ürün ve sistemlerin geliştirilmesini hedefliyor. Çalıştayda buluşacak araştırmacılar bugüne kadar yapılan çalışmaları, araştırma sonucu ortaya çıkan prototipleri paylaşılacak ve ileriye dönük prototip oluşturma ve geliştirme konuları ele alacak. Çalıştaya, platformda araştırmacılarının ve paydaş kuruluşların yöneticilerinin yanı sıra NANOSİS proje konuları arasında yer alan sektör temsilcileri, prototip geliştirme ve endüstriyel tasarım uzmanları da katılacak.

3. NANOSİS Çalıştayı, 7 Mayıs 2024’te yönetici kurum SUNUM – Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşecek.